چرا کسب و کار شما به صفحات فرود نیاز دارد

چرا کسب و کار شما به صفحات فرود نیاز دارد

افزونه یوست سئو

افزونه رنک مث

افزونه المنتور

افزونه راکت

افزودنی های المنتور

آموزش های المنتور

در دنیای پیشرفته امروزی، حضور آنلاین برای موفقیت یک تجارت بسیار مهم است. کسب‌وکارها با استفاده از یک وب‌سایت و حضور در رسانه‌های اجتماعی می‌توانند علاقه مصرف‌کنندگان را به محصولات یا خدمات خود جلب کنند و در عین حال فروش خود را افزایش دهند. صفحه فرود یکی از مهمترین صفحات وب و یکی دیگر از ابزارهای آنلاین است که اغلب برای جذب کاربران جدید به یک محصول یا خدمات استفاده می شود. اولین استفاده از صفحات فرود توسط فناوری مایکروسافت انجام شد. این شرکت در فروش نسخه جدید ویندوز در سال 2003 زمان چالش برانگیزی را سپری می کرد.

و بخش فناوری اطلاعات آنها پیشنهاد ساخت یک سایت مستقل فقط برای ویندوز را داد. با توجه به این نوآوری، فروش ویندوز آنها یک شبه 30 درصد افزایش یافت. هنگامی که یک صفحه فرود ایجاد می کنید، فورا خود را از رقبای خود جدا می کنید. در این مقاله ما علاوه بر اینکه توضیح دهیم که چرا صفحات فرود برای کسب و کار شما ضروری است و انواع صفحات فرود و بهترین روش ها برای ایجاد یک صفحه فرود را هم ارائه می کنیم. در ادامه با سئوجان همراه باشید.

صفحه فرود چیست؟

یک وب سایت در اصل مجموعه ای از صفحات است. بازدیدکنندگان وب سایت صفحه اصلی را می بینند، سپس پیوندهای هر صفحه را دنبال می کنند. گاهی اوقات یک صفحه “صفحه اصلی” یا “درباره ما” و سپس لیستی از صفحات دیگر را در مقصد مشاهده می کنید. طبق تعریف، صفحه فرود بخشی از یک وب‌سایت است که کاربران با کلیک کردن بر روی پیوندی در صفحه‌ای دیگر، روی آن فرود می‌آیند. این معمولاً یک صفحه در یک وب سایت است که برای هدف خاصی طراحی شده است (مانند نمای کلی محصول، نسخه آزمایشی یا فروش).

صفحات فرود یا لندینگ پیج به این منظور ساخته می شوند که بازدیدکننده را به روشی خاص درگیر می کند و آنها را به انجام نوعی عمل هدایت می کند. توجه به این نکته مهم است که صفحات فرود جایگزین صفحه اصلی وب‌سایت نمی‌شوند. بازدیدکنندگان معمولاً پس از کلیک بر روی یک تبلیغ، پیوند تبلیغاتی یا از طریق یک نتیجه جستجو، در یک صفحه فرود قرار می گیرند.

اکثر مردم می دانند که چرا به یک وب سایت نیاز دارند، اما بسیاری به اهمیت داشتن صفحه فرود برای دامنه خود فکر نمی کنند. صفحات فرود برخی از با ارزش ترین راه ها برای ترغیب افراد به اقدام در وب سایت شما هستند. مشاغلی که از صفحات فرود استفاده می کنند می توانند بازدیدکنندگان بیشتری را به وب سایت خود و فروش محصولات خود جذب کنند. کسانی که از صفحات فرود استفاده نمی کنند، فرصت های زیادی را برای جذب مشتری از دست می دهند.

انواع صفحات فرود

صفحات فرود نسل پیشرو

صفحه فرود بخشی از یک وب سایت است که به یک رویداد تبدیل اختصاص داده شده است. انواع مختلفی از صفحات فرود وجود دارد که برای اهداف مختلف استفاده می شود. برخی از آنها بیشتر بر روی تولید سرنخ متمرکز هستند در حالی که هدف برخی دیگر فروش کامل محصول یا خدمات است.

صفحه جذب سرنخ

صفحه جذب سرنخ برای جمع آوری سرنخ های بالقوه (بازدیدکنندگان علاقه مند به محصول یا خدمات) استفاده می شود. این نوع صفحه فرود معمولاً حاوی یک فرم تماس است که بازدیدکنندگان باید با نام، آدرس ایمیل و یا سایر اطلاعات خود را پر کنند. صفحات جذب سرنخ اغلب یک آیتم تبلیغاتی رایگان مانند کد تخفیف، خبرنامه و غیره را در ازای تکمیل جزئیات تماس ارائه می دهند. آنها اغلب برای شناسایی بازدیدکنندگانی استفاده می شوند که به محصول علاقه مند هستند، با این هدف که تماس تبلیغاتی آینده این بازدیدکنندگان را به مشتری تبدیل کند.

صفحه فشرده

صفحه فشرده نوع تهاجمی تر از صفحه فرود است که برای جمع آوری اطلاعات تماس از بازدیدکنندگان استفاده می شود. طراحی یک صفحه فشرده باید ساده و سرراست باشد. باید پیشنهاد محصول یا خدمات را برجسته کند و در عین حال بازدیدکنندگان را به‌طور نامحسوس وادار کند تا اطلاعات تماس خود را وارد کنند. این استراتژی اغلب برای کمک به بازاریابان برای رشد لیست ایمیل استفاده می شود.

صفحات فرود متمرکز بر فروش

صفحه کلیکی

یک صفحه کلیکی حاوی اطلاعاتی است که هدف آن اطلاع‌رسانی به بازدیدکننده در مورد پیشنهاد است و آنها را تشویق می‌کند تا برای رسیدن به آن محصول یا خدمات خاص از طریق دکمه تماس برای اقدام (CTA) بیشتر کلیک کنند. این نوع صفحه فرود دارای تصاویر  متمرکز بر مزایای محصول یا خدمات با هدف متقاعد کردن بازدیدکنندگان برای خرید پس از رسیدن به صفحه بعدی می باشد.

صفحه پیچ

یک پیج  به‌طور خاص برای تبلیغ محصول ایجاد می‌شود، نه ایجاد سرنخ. این نوع صفحه فرود ساده است و مزایای محصول یا خدمات را  فهرست می کند تا به سرعت توجه بازدید کننده را به خود جلب کند. صفحات Pitch ممکن است دارای CTAهایی باشند که بازدیدکننده را تشویق به خرید یا کاوش بیشتر کند. آنها به طور کلی ساده و در طراحی خود متقاعد کننده می باشند.

صفحه فروش

صفحه فروش نشان دهنده یک صفحه مستقل است که قصد فروش یک محصول یا خدمات را دارد. این نوع صفحه فرود بسیار متقاعد کننده است و بازدیدکنندگان را تشویق می کند تا فوراً خرید خود را انجام دهند. صفحه فروش نقش اساسی در استراتژی بازاریابی و فروش شما دارد و بسته به اینکه چه پیشنهادی دارد، یک صفحه فروش می‌تواند قالب کوتاه‌تر یا طولانی‌تری داشته باشد.

صفحات فرود قابل مشاهده یا پنهان

صفحات فرود را می توان با افزودن آنها به  پاورقی ها یا سایر منوها به طور کامل در یک وب سایت ادغام کرد. صفحات فرود «قابل مشاهده» ممکن است به عنوان صفحه اصلی فروش یا تولید سرنخ یک وب سایت در نظر گرفته شوند. از طرف دیگر، صفحات فرود نیز می‌توانند از دید بازدیدکنندگان عمومی وب‌سایت «پنهان» شوند و فقط از طریق تبلیغات یا پیوندهایی خاص که قصد دارند بازدیدکننده را از طریق یک مسیر اکتشافی تعیین شده هدایت کنند، قابل دسترسی باشند.

همچنین می‌توان از پیوندهایی که به پست‌های وبلاگ، حساب‌های رسانه‌های اجتماعی و یا سایر صفحات محتوا به آنها دسترسی داشت. نوع صفحه فرود مورد استفاده توسط یک تجارت بستگی به هدف اصلی صفحه دارد. محصولات و خدمات قوی یا پیچیده ممکن است چندین صفحه فرود مخفی داشته باشند تا بازدیدکنندگان را به مسیرهای مختلف هدایت کنند، در حالی که محصولات اساسی تر ممکن است فقط به یک یا دو صفحه فرود ساده برای ایجاد سرنخ یا افزایش فروش نیاز داشته باشند.

چرا باید از صفحه فرود استفاده کنیم؟

مردم معمولاً به دلیل نیاز به چیزی آنلاین هستند خواه آن چیز محصول، خدمات، منبع اطلاعات یا یک چیز سرگرم کننده باشد. جهانی شدن ادامه دارد و انتخاب های مصرف کننده در حال افزایش است، و وقتی صحبت از دنیای آنلاین می‌شود جذب بازدیدکنندگان بیشتر به کسب و کار شما مستلزم آن است که پیشنهادات خود را سفارشی کنید تا نیازهای منحصر به فرد مخاطبان هدف خود را برآورده کنید و اینجا دقیقاً همان جایی است که یک صفحه فرود وارد می شود. صفحه فرود یک صفحه ساده با یک هدف و فراخوانی برای اقدام است. 

در صفحات فرود موثر چه چیزی وجود دارد؟

صفحات فرود موثر فاقد هرگونه حواس پرتی هستند و به بازدیدکنندگان کمک می کنند تا روی محصول یا خدمات خاصی که ارائه می شود تمرکز کنند. با استفاده از ابزارهای حرفه ای و شخصی، این صفحه واحد می تواند تمام اطلاعات مربوط به یک محصول یا خدمات را که مشتری بالقوه برای انتخاب خود به آن نیاز دارد، منتقل کند. صفحات فرود با تبدیل بالا پیام شما را بهینه می‌کنند زیرا باعث می‌شوند یک خلاصه کوتاه و دقیق ارائه کنید که مهمترین جنبه‌های محصول یا خدمات شما را برجسته می‌کند. اکثر صفحات فرود از اجزای زیر تشکیل شده اند:

-سرفصل های جذاب

-کمک های بصری مانند تصاویر و یا فیلم های مرتبط

-توضیحات واضح از ارزش منحصر به فرد یک محصول یا خدمات

-شاخص های اعتماد مانند آمار، توصیفات مشتری، آرم مشتری و غیره

-یک فراخوان خاص برای اقدام.

هنگام انجام توسعه صفحه فرود، مهم است که تجزیه و تحلیل کنید که کسب و کار شما بیشتر تبدیل های خود را از کجا دریافت می کند (دسکتاپ یا موبایل؟) و سپس کمپین خود را بر اساس آن ایجاد کنید تا بخش های خاصی از بازدیدکنندگان صفحات را هدف قرار دهید. نام دامنه یکی دیگر از مواردی است که باید هنگام توسعه صفحه فرود در نظر گرفت. نام وب سایت تک صفحه ای شما باید به یاد ماندنی باشد و به بهترین وجه توصیف کند که برند شما برای جذب مشتریان بالقوه چه چیزی را در نظر دارد. برای دستیابی به یک نام دامنه خوب، می توانید از مولدهای نام دامنه مانند بهترین هاستینگ تولید کننده نام دامنه بهره مند شوید که بر اساس کلمات کلیدی شما پیشنهادات عالی و مرتبطی را برای نام ها ارائه می دهند.

تحقیقات نشان داده است که کسب و کارهایی که از 40 صفحه فرود یا بیشتر استفاده می کنند ده برابر بیشتر از کسب و کارهایی که کمتر از 4 صفحه فرود دارند، سرنخ ایجاد می کنند. اگر از صفحات فرود برای تبلیغ محصول یا خدمات خود استفاده نمی کنید، ممکن است یک فرصت بازاریابی عالی را از دست بدهید.

علی اشراقی هستم متخصص سئو و طراحی سایت با بیش از 10 سابقه فعالیت حرفه ای

برای دیدن نمونه کارهای من در صفحه اول گوگل تماس بگیرید!

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *